AfryKamera

Film fabularny


NO TIME TO DIE (Nie czas umierać)

Asante, kierowca karawanu, poszukuje kobiety swego życia. Według przepowiedni, właśnie dziś spotka tę jedyną, która zostanie z nim na zawsze. Jego przyszłą ukochaną okazuje się dziewczyna, której zmarłą matkę Asante wiezie na miejsce pochówku. Asante zakochuje się w Esi od pierwszego wejrzenia i stara się ją zdobyć za wszelką cenę. Na drodze staje mu ojciec dziewczyny, który nie życzy sobie karawaniarza nieboszczyków za zięcia. Aby przepowiednia się spełniła, Asante musi stawić czoło nieoczekiwanym przeciwnościom losu.

Nie czas umierać to urocza komedia, w której Eros i Tanatos stają w szranki walcząc o palmę pierwszeństwa. Film dotyka problemu śmierci i rytuału, który ma oswoić odejście bliskich, przynieść ulgę, a czasem również miłość. Wybór tak uniwersalnego tematu oraz decyzja o produkcji w języku angielskim, sprawiła, że tradycja Ashanti dotarła do szerokiej publiczności.

Nagrody i nominacje:

Afrykański FF Tarifa (Hiszpania) - nagroda dla najlepszego aktora (David Donthon)

Biografia reżysera:

King Ampaw – reżyser, aktor i producent. Nie czas umierać to czwarty film w jego dorobku, z którym triumfalnie wrócił na ekrany. Poprzednie produkcje powstały w latach 70. i 80.. King Ampaw słynie ze swojego konserwatywnego podejścia do filmu. Do tej pory odmawia kręcenia na nowoczesnym, cyfrowym sprzęcie, co nadaje jego filmom szczególny klimat.
Reżyser: King Ampaw

Scenariusz: King Ampaw, Klaus Badekerl

Zdjęcia: Edwin Horak

Muzyka: Ben Michael Mankhamba

Obsada: David Dontoh, Agartha Ofori, Issifu Kasimu, Kofi Bucknor, Evans Hunter, Kofi Mends, Fritz Bafour, Agnes Dapaa.

Czas trwania: 95'

Kraj produkcji: Ghana/Niemcy

Rok produkcji: 2006

[ powrót do ekranu filmów ]

Wyszukiwarka filmów

AfryKamera - Katalog Filmów
Gdzie kupić bilety i karnety?